Western Union Elbasan
EXCHANGE+DERGESE PARASH, INSTITUCIONE FINANCIARE
|
Posted 7 muaj ago
 • Address
  Neptun, Lagja Qemal Stafa Tek pallati 12 katesh, Elbasan 3001
 • Tel
  0800 44 55
 • Website
  https://www.westernunion.com/al/en/home.html
 • Open Hours
  09:00 - 21:00

Orari:Nga e Hëna në të Diel
09:00-21:00
The Western Union Company është një kompani amerikane e shërbimeve financiare shumëkombëshe , me seli në Denver, Kolorado .E themeluar në 1851 si New York and Mississippi Valley Printing Telegraph Company në Rochester, Nju Jork , kompania ndryshoi emrin e saj në Western Union Telegraph Company në 1856 pas bashkimit me disa kompani të tjera telegrafike. Kompania dominoi industrinë amerikane të telegrafisë nga vitet 1860 deri në vitet 1980, teknologji pioniere si teleksi dhe duke zhvilluar një sërë shërbimesh të lidhura me telegrafin (përfshirë transferimin e parave me tel ) përveç biznesit të saj kryesor të transmetimit dhe shpërndarjes mesazhet e telegramit .

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *