Ura e Leklit Permet
ARKEOLOGJI, TURIZEM KULTURE
|
Posted 7 muaj ago
  • Address
    Gjirokastër County
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 18:00

Ura ka konstruksion metalik dhe është ndërtuar në vitin 1925. Shërben si urë funksionale e rrugës kombëtare Tepelenë-Përmet dhe u rikonstruktua në vitin 2020.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *