Universiteti Fan Noli Korce
ARSIMI, ARSIMI I LARTE
|
Posted 7 muaj ago
  • Address
    Bulevardi Rilindasit, Korçë
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    08:00 - 20:00

Universiteti Fan Noli është një universitet i arsimit të lartë dhe ish-institut i arsimit të lartë, me qendër në Republikën e Shqipërisë dhe i themeluar në vitin 1971. Fan Noli ka rreth 4,000 studentë në dy kampuse, me qendër përkatësisht në Korçë dhe Pogradec. Universiteti ishte u krijua fillimisht si Institut i Arsimit të Lartë dhe u ngrit nga aktivitetet shtesë të AL të Shkollës së Lartë Filial vendase në Korçë, më 15 tetor 1968.Në vitin 1994 universiteti mori emrin për nder të ish-kryeministrit dhe themeluesit të Kishës Ortodokse Shqiptare, Fan S. Noli.
Orari:Nga e Hëna në të Premte
08:00-20:00

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *