Teatri Petro Marko Vlore
ARGETIM DHE SHPLODHJE, TEATRO
|
Posted 8 muaj ago
  • Address
    Boulevard Ismail Qemali, Vlorë
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 18:00

Orari:Nga e Hëna në të Djelë
09:00-21:00
Historia e themelimit te Teatrit Profesionist te Dramës ne Vlore shënon 16 nëntor 1962, me rastin e 50-Vjetorit te shpalljes se Pavarësisë Kombëtare ne ketë qytet.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *