One Telecommunication Elbasan
TEKNOLOGJIA, TELEKOMUNIKACION
|
Posted 8 muaj ago
  • Address
    Thoma Kalefi Elbasan, 3001
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 18:00

Orari:Nga e Hëna në të Diel
09:00-21:00
One Telecommunications (e njohur edhe si One Albania) është një kompani telekomunikacioni që operon në Shqipëri, më parë si Albanian Mobile Communications (AMC) dhe si Telekom Albania. Si AMC, ajo ishte pjesë e Grupit COSMOTE nga viti 2000 dhe në vitin 2008 iu bashkua grupit Deutsche Telekom.Në shtator 2020, Telekom Albania ndryshoi emrin e regjistrimit në “One Communication”, duke nisur kalimin në një markë të re (ONE). Në shtator 2022, One Telecommunication ka blerë kompaninë e telekomunikacionit, ALBtelecom nga 4iG. Në mars 2023, One Telecommunication ndryshoi emrin e regjistrimit në “One Albania”

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *