Librari Korce
LIBRARI, LIBRI DHE KANCELARI
|
Posted 7 muaj ago
  • Address
    JQ9G+4GX, Rruga Edit Durham, Korçë
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 20:00

Orari:Nga e Hëna në të Premte
09:00-20:00
Libraria është një objekt, ndërtesë a dhomë e veçantë ku bëhet shitja ose tregtimi i librave e që paraqet pikën e fundit të shpërndarjes së librave pas botimit të tyre. Njerëzit të cilët angazhohen në librari quhen librar ose librashitës. Themelimi i bibliotekave të para zë fill rreth vitit 300 p.e.s. gjë e cila e stimuloi veprimtarinë e shitësve të librave edhe në Athinë dhe qytetet tjera antike greke.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *