Gjimnazi Ali Demi Vlore
ARSIMI, ARSIMI I MESEM
|
Posted 8 muaj ago
  • Address
    Ali Demi High School, Vlorë
  • Tel
    033 421 321
  • Website
  • Open Hours
    08:00 - 14:00

Orari: Nga e Hëna në të Premte
08:00-14:00
Ali Demi (Filati, 28 janar 1918 – Vlorë, 20 dhjetor 1943) ka qenë veprimtar i Lëvizjes Nacional-Çlirimtare gjatë rezistencës shqiptare dhe anëtar i njësitit gueril të Tiranës. U shpall nga regjimi komunist “Hero i Popullit”, një lagje në Tiranë u emërtua në nder të tij.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *