Digitalb Permet
RADIO TELEVIZION, TEKNOLOGJIA
|
Posted 7 muaj ago
  • Address
    SH74, Këlcyrë
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 21:00

DigitAlb është platformë digjitale tokësore dhe satelitore Shqiptare nga DigitAlb Sh.A. DigitAlb, filloi transmetimet më 15 korrik të vitit 2004, dhe mbulon me sinjal dixhital Tokësor qytetet kryesore të Shqipërisë: Berat, Tiranë, Durrës, Krujë, Elbasan, Vlorë, Shkodër, Korçë, Pogradec, Fier, Lushnje etj.
Në dhjetor të vitit 2007 DigitAlb implementon në platformën satelitore ekzistuese transmetimin HDTV.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *