Bankomat ATM Raiffeisen Bank Durres
BANKOMAT ATM, INSTITUCIONE FINANCIARE
|
Posted 8 muaj ago
  • Address
    Rruga Adria, Durrës
  • Tel
    00355 4 2381 381
  • Website
  • Open Hours
    12:00 - 12:00

Banka Raiffeisen
Banka Rajfajzen
Orari:Nga e Hëna në të Diel
24 h
Për më shumë se 130 vjet tashmë, marka Raiffeisen ka mbrojtur vlera të tilla si besimi, drejtësia, siguria dhe stabiliteti. Raiffeisen Bank International është bërë lojtari financiar që është sot (jo vetëm në Austri, por edhe në Evropën Qendrore dhe Lindore) duke adoptuar dhe jetuar këto vlera..Raiffeisen qëndron për sigurinë dhe stabilitetin.. Sot, Raiffeisen Bank është një nga markat më të njohura të Austrisë dhe marka kryesore midis ofruesve të shërbimeve financiare austriake.Banka e parë Raiffeisen në Austri u themelua në 1886 në Mühldorf, afër fshatit Spitz an der Donau. Anëtarët e saj përfshinin fermerë, zejtarë, punëtorë dhe tregtarë. Themelimi i bankës u parapri nga një sërë kongresesh që kishin kërkuar zgjidhje për krizën agrare. Me mbështetjen e parlamenteve të shteteve rajonale, të cilët ishin të bindur nga ideja, nuk vonoi shumë dhe u themeluan banka të shumta Raiffeisen.Linja e bankave Raiffeisen eshte nje nder bankat me te njohura te Ballkanit si dhe nje nder kryesoret ne Shqiperi.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *