Alpha Bank Durres
BANKA, INSTITUCIONE FINANCIARE
|
Posted 7 muaj ago
 • Address
  Rruga Taulantia, Durrës
 • Tel
  0035542278736
 • Website
  https://abaprd.alphabank.al/index/public/model-bank.html?module=login
 • Open Hours
  08:30 - 16:00

Banka Alpha
Banka Alfa
Orari: Nga e Hëna në të Premte
08:00-16:00
Alpha Bank është një nga bankat më të mëdha në Greqi dhe rajonin e ballkanit. Aktiviteti i Bankës mbulon një gamë të plotë shërbimesh financiare. Alpha Bank është themëluar në vitin 1879 në Kalamate, Greqi nga John. F. Costopoulos i cili krijoi një kompani komercialë në qytetin e Kalamata-s. Në vitin 1924 Zyrat Qendrorë të Bankës, u transfëruan në Athinë dhe u quajt ‘’Banque de Crédit Commercial Hellenique”. Në vitin 1999 banka bleu 51 % të aksioneve të Bankës Ioniane, një bankë e zotëruar nga shteti. Në 11 prill 2000, u aprovua bashkimi i Bankës Ioniane më Alpha Credit Bank. Emri i Bankës së re, tashmë më të madhe që doli nga ky bashkim është Alpha Bank.

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *