Albtelecom Shkoder
TEKNOLOGJIA, TELEKOMUNIKACION
|
Posted 7 muaj ago
  • Address
    Bulevardi Mehmet Pashë Plaku, Shkodër
  • Tel
  • Email
  • Website
  • Open Hours
    09:00 - 21:00

Orari:Nga e Hëna në të Premte
09:00-21:00
One Telecommunications (e njohur edhe si One Albania ) është një kompani telekomunikacioni që operon në Shqipëri , më parë si Albanian Mobile Communications (AMC), dhe si Telekom Albania . Si AMC, ajo ishte pjesë e Grupit COSMOTE nga viti 2000 dhe në vitin 2008 iu bashkua grupit Deutsche Telekom .
Në korrik 2020, Telekom Albania ndryshoi emrin e regjistrimit në “One Communication”, duke nisur kalimin në një markë të re ( ONE ).

Rating
out of 5

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *